Poszt-posztmodern korunk egyik tulajdonsága, hogy az emberek nehezen tájékozódnak kapcsolataikban, nehezen ismerik és uralják vágyaikat, érzelmeiket. Egy jeles francia gondolkodó, Gilles Deleuze szerint az európai ember mára „fáradt vágyógéppé” vált. Valóban így volna?
Dr. Egyed Péter e gondolatkörben mozgó előadásában a filozófia, irodalom és pszichoanalízis területéről származó klasszikus perspektívák és érvek segítségével kívánja megvilágítani vágyainkkal, szenvedélyeinkkel kapcsolatos megértési lehetőségeinket, valamint azt, hogy azokkal bánni mennyire segít hozzá belső és külső szabadságunk felépítéséhez. De korántsem állítja, hogy filozófiai szempontból minden feltérképezhető és elemezhető, ellenkezőleg, minden szerelemben a legfontosabb, ami benne különös és partikuláris, és ami miatt egy életen át titokzatos személyiségformáló erő lehet.
Az eseményre melyet a PKE Filozófia tanszéke és a Lectio Kulturális Egyesület szervez, május 30-án délután 18 órától kerül sor a nagyváradi Moszkva kávézó kiállítótermében (Moszkva u., régi nevén Szilágyi Dezső u., 8.). Az esemény szervezői ez alkalommal is szerettetel várják a téma iránt érdeklődő hallgatóságot.
(nmd.ro)